Technika grzewcza

Specjalizujemy się w montażu różnego rodzaju technik grzewczych. Nasza oferta obejmuje:


- KOTŁY GRZEWCZE Przepływowe wiszące kotły do produkcji cieplej wody. Charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Są ergonomiczne i łatwe w obsłudze.


- KOLEKTORY SŁONECZNE Wykorzystując odnawialne źródło energii jakim jest energia słoneczna dbamy o środowisko. Energia słoneczna to darmowe źródło ciepła. Dzięki kolektorom słonecznym nie tylko oszczędzamy gaz przeznaczony do produkcji ciepłej wody użytkowej , ale także wspomagamy prace instalacji centralnego ogrzewania.


- POMPY CIEPŁA Nasza firma zawsze podąża za najlepszymi rozwiązaniami w technice grzewczej.
Obecnie do takich rozwiązań zalicza sie pompy ciepła, które dzięki brakowi procesu spalania, są bezpiecznie i ekologicznie. Należy dodać jeszcze jedną i najważniejszą zaletę tego rozwiązania- bardzo tanie ogrzewanie. Poniżej moga Państwo zapoznac się z zasadą działania pompy ciepła.

 

W wymienniku ciepła zwanym parownikiem [2] czynnik roboczy w postaci mieszaniny cieczy i gazu ulega procesowi odparowania. Odbiera w ten sposób energię cieplną z dolnego źródła [1]. Następnie czynnik zassany zostaje w postaci pary o niskim ciśnieniu do sprężarki [3] gdzie wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura. Kolejnym elementem obiegu, do którego trafia czynnik w postaci gazowej jest wymiennik ciepła zwany skraplaczem [4]. Gorący i sprężony czynnik oddaje tu energię cieplną do źródła górnego [5] co powoduje jego skroplenie. Na drodze do parownika czynnik napotyka zawór rozprężny [6]. Jest to ostatni z elementów zamykający obieg termodynamiczny, który racjonuje ilość czynnika trafiającą do parownika. Procesowi temu towarzyszy obniżenie ciśnienia oraz temperatury czynnika.


- KOTŁY C.O. Ich zaletą jest:
 mechanicznie doprowadzane paliwo,
 wielopaliwowe palenisko,
 mikroprocesorowy sterownik,
 dodatkowy ruszt żeliwny,
 wysoka żywotność urządzenia,


- OGRZEWANIE PODŁOGOWE


- GRZEJNIKI PŁYTOWE


- GAZ, WĘGIEL

Strona główna Kontakt biuro@danmax.pl
Projekt: www.studioproffi.pl